Pobierz nasz e-book o implantologii

Czym są implanty zębów?

Nowoczesna stomatologia, w której specjalizuje się Corby Private Medical Centre, ma do zaoferowania pacjentom szereg innowacyjnych rozwiązań umożliwiających im odzyskanie dawnej funkcjonalności uzębienia i naturalnego piękna uśmiechu. Także w przypadku licznych braków w łukach zębowych, a nawet całkowitego bezzębia. Należy do nich m.in. zabieg polegający na wszczepieniu implantów. W ten sposób nazywamy niewielkie, liczące na ogół mniej niż 2 centymetry długości i kilka milimetrów średnicy, śruby o stożkowym kształcie zastępujące naturalny korzeń utraconego zęba. Umieszczane są one w kości szczęki lub żuchwy i spełniają rolę filaru dla zakładanych na nich prac protetycznych, do których zaliczamy korony i mosty. Dzięki biozgodności materiału, z którego wykonane są implanty – najczęściej tytanu lub cyrkonu – są one bardzo dobrze traktowane przez organizm i z czasem integrują się z kością. Doskonale wiemy, że piękne i zdrowe zęby pozwalają naszym pacjentom dzielić się radością z bliskimi bez żadnych ograniczeń, a ponadto – sprawiają, że wyglądają na osoby zadbane i pełne energii. Utrata choćby jednego z nich nierzadko wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Mowa tu nie tylko o zaburzeniu estetyki uśmiechu, lecz także o komplikacjach zdrowotnych, takich jak rozchwianie sąsiadujących zębów czy powstawanie dysfunkcji narządu żucia. Dlatego właśnie, z myślą o zdrowiu i komforcie życia pacjentów, zapewniamy kompleksowe leczenie implantoprotetyczne.

Kliknij tutaj żeby zobaczyć pełen cennik usług implantologicznych.

Kliknij tutaj żeby poznać nasz system ratalny!



Co wyróżnia implanty zębowe?

Dyskrecja i estetyka wykonania. Implanty wszczepiane w Corby Private Medical Centre pozostają niewidoczne, co umożliwia osiągnięcie niezwykle satysfakcjonujących efektów estetycznych po zakończeniu leczenia implantoprotetycznego.

Wygoda użytkowania.

Uzupełnienia stałe, czyli także te umieszczane na implantach, w odróżnieniu od protez ruchomych nie wymagają od pacjenta przyzwyczajenia się do ich obecności. Leczony nie musi także w specjalny sposób ich konserwować – wystarczy codzienna troska o higienę jamy ustnej. Funkcjonalność. Dzięki leczeniu z użyciem implantów pacjent może odzyskać dawną funkcjonalność uzębienia. Przeżuwanie pokarmu przestanie być problemem, znikną także kłopoty związane z niewyraźną artykulacją, wynikające z braków w uzębieniu lub użytkowania tradycyjnej wyjmowanej protezy. Wytrzymałość. Zastosowanie tak odpornych na uszkodzenia materiałów jak tytan czy cyrkon sprawia, że implanty mogą służyć pacjentom niezawodnie przez dekady, a nawet całe życie. Nieodzowna w tym przypadku jest oczywiście troska o utrzymanie zdrowia jamy ustnej wsparta regularnymi badaniami kontrolnymi.

W jakich przypadkach warto zdecydować się na implanty zębów?

Leczenie z wykorzystaniem implantów stomatologicznych to rozwiązanie polecane pacjentom, którzy doświadczyli utraty zębów naturalnych – dotyczy to zarówno pojedynczych braków w łukach zębowych, jak i całkowitego bezzębia. Przyczyny utraty zębów znacząco się od siebie różnią. Braki mogą być m.in. następstwem urazów mechanicznych, ekstrakcji, nieleczonej próchnicy lub choroby przyzębia. Warunkami niezbędnymi do wszczepienia implantów jest ukończony rozwój kości oraz zdrowie jamy ustnej pacjenta. Nie może on dodatkowo cierpieć na ciężkie przewlekłe choroby, takie jak nowotwory, nieunormowana cukrzyca czy choroby obniżające odporność organizmu. Co więcej, leczenia implantologicznego nie rozpoczyna się z reguły w przypadku ciąży, uzależnienia od narkotyków i alkoholu czy problemów dotyczących krzepliwości krwi.

Dlaczego uzupełnianie braków jest tak ważne?

Jeśli brakujący ząb nie zostaje odbudowany, okalające go tkanki, w tym tkanka kostna, ulegają niszczeniu. Skutkuje to m.in. stopniową zmianą położenia zębów w sąsiedztwie powstałego braku – przemieszczenie jednego zęba oddziałuje niekorzystnie na zęby dalsze. Ta niebezpieczna reakcja łańcuchowa pociąga za sobą niebezpieczeństwo powstawania znacznych wad zgryzu, rozwoju paradontozy, a nawet – utraty kolejnych zębów. Pacjent może doświadczać poważnych problemów z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmu, a także z wyraźnym mówieniem. Co więcej, nieuzupełniane braki mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych, a także zmniejszenia estetyki całej twarzy. Wobec powyższego oczywiste wydaje się, dlaczego to tak istotne, aby w przypadku powstania luk w uzębieniu działać błyskawicznie i zdecydowanie.

Na czym polega i w jaki sposób przebiega leczenie implantologiczne?

Przebieg leczenia implantologicznego możemy przedstawić w punktach:
  • Wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych
  • Zaplanowanie leczenia
  • Wszczepienie implantu w miejscu powstania braku w uzębieniu
  • Okres regeneracji i integracji implantu z kością
  • Założenie śruby gojącej w zastępstwie śruby zamykającej
  • Pobranie wycisków zębów pacjenta i przygotowanie odbudowy protetycznej
  • Umocowanie pracy protetycznej na implancie
Wszczepienie implantu w miejscu utraconego zęba to operacja wymagająca odpowiedniego przygotowania i niebywałej precyzji działania. Z tego względu pacjent, który odwiedza Corby Private Medical Centre, w pierwszej kolejności poddawany jest badaniom diagnostycznym umożliwiającym staranne zaplanowanie leczenia oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa badanie kliniczne oraz diagnostyka obrazowa (do jej metod zaliczamy m.in. wykonywanie zdjęć RTG czy tomografię komputerową). Samo leczenie implantoprotetyczne możemy podzielić na część chirurgiczną oraz protetyczną, choć w niektórych przypadkach lekarze i ich pacjenci decydują się na leczenie jednoetapowe. W trakcie części zabiegowej chirurg stomatologiczny wywierca w kości pacjenta otwór, w którym następnie umieszcza implant, a po upewnieniu się, że procedura przebiegła pomyślnie – zszywa ranę. Dzięki zastosowaniu skutecznego i bezpiecznego znieczulenia zabieg pozostaje dla pacjenta w pełni bezbolesny i jest on w stanie powrócić do codziennych obowiązków już następnego dnia po wizycie w klinice. Po udanym wszczepieniu implantu rozpoczyna się faza gojenia, który zazwyczaj trwa od półtora do trzech miesięcy. Do etapu leczenia protetycznego pacjent może przystąpić po pełnej integracji implantu z kością. Po odsłonięciu implantu i zamontowaniu na nim śruby gojącej umocowywany jest ostateczny łącznik, na nim natomiast – korona protetyczna lub most. Przed wykonaniem odbudowy w pracowni niezbędne jest pobranie wycisków zębów. Ma ono na celu jak najwierniejsze odtworzenie indywidualnych warunków zgryzowych pacjenta. Umieszczona na implancie odbudowa protetyczna doskonale imituje naturalny ząb leczonego, zarówno pod kątem kształtu, jak i barwy szkliwa. Solidny fundament sztucznego zęba w postaci tytanowej bądź cyrkonowej śruby gwarantuje jego pełną stabilność oraz funkcjonalność.

Zdecyduj się na implanty zębów w Corby Private Medical Centre

Nasi implantolodzy służą pomocą wszystkim pacjentom, niezależnie od rozległości braków w uzębieniu i przyczyny ich powstania. Proponowane przez nas implanty mogą znacząco podnieść komfort życia pacjenta w przypadku:
  • Pojedynczego braku w łuku zębowym. Choć utrata jednego zęba często bywa bagatelizowana przez pacjenta (zwłaszcza wtedy, gdy mowa o zębie przedtrzonowym lub trzonowym), należy pamiętać, że może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Co więcej, rezygnacja z odbudowy jednego zęba może w przyszłości doprowadzić do konieczności wszczęcia o wiele bardziej skomplikowanego i kosztownego leczenia, w ramach którego będzie trzeba dodatkowo przeprowadzić sterowaną regenerację kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej.
  • Utraty kilku zębów. Leczenie implantologiczne pozwala pacjentom odzyskać dawne piękno uśmiechu i funkcjonalność narządu żucia także w przypadku rozległych braków w uzębieniu. Jeśli mowa o utracie przynajmniej trzech sąsiadujących ze sobą zębów, pacjent może zdecydować się na odbudowę przy użyciu mostu protetycznego. Ten specjalny typ pracy protetycznej wymaga wszczepienia dwóch implantów, na których oprą się filary mostu (utwierdzone korony protetyczne) oraz koron tworzących jego przęsła. Tego typu rozwiązanie często wybierane jest przez pacjentów ze względu na niższy koszt leczenia w porównaniu z odbudową każdego zęba za pomocą korony osadzanej na implancie.
  • Całkowitego bezzębia. Nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych wyjmowanych protez całkowitych stanowią protezy oparte na implantach. Cechują się o wiele większą stabilnością w jamie ustnej użytkownika, większą wytrzymałością i o wiele wyższym poziomem estetyki wizualnej. Pacjenci, którzy zdecydowali się na to kompleksowe rozwiązanie, często zwracają uwagę m.in. na łatwość rozmawiania i spożywania posiłków, a także brak problemów z konserwacją pracy protetycznej.

Wybierając leczenie implantologiczne w Corby Private Medical Centre, możesz liczyć na:

  • Zrozumienie Twoich potrzeb

Doskonale wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dlatego też z chęcią dowiemy się, jakich efektów leczenia oczekujesz i zrobimy wszystko, aby osiągnąć zamierzone rezultaty. A nawet je przewyższyć!

  • Kompleksowe podejście do problemu

Braki w uzębieniu – nawet pojedyncze – wpływają negatywnie nie tylko na zdrowie i funkcjonalność układu stomatologicznego, lecz także na samopoczucie pacjentów i ich pewność siebie. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego postaramy się, abyś już niedługo mógł uśmiechać się częściej i bez żadnych kompleksów!

  • Precyzyjną diagnostykę

Powodzenie leczenia zawsze uzależnione jest od precyzyjnego rozpoznania problemu. Dotyczy to także implantologii – dzięki rozmowie, badaniu jamy ustnej oraz zdjęciom radiologicznym jesteśmy w stanie odpowiednio ocenić stan zdrowia i warunki kostne pacjenta. A zatem – najlepiej jak to możliwe przygotować się do wszczepienia niezawodnych implantów!

  • Wiedzę i umiejętności światowej klasy stomatologów

Implantolodzy przyjmujący w naszej przychodni posiadają bogate doświadczenie w odbudowie braków w uzębieniu – bez znaczenia, czy mówimy o utracie jednego zęba, czy też wielu. Dzięki sprawdzonym procedurom leczniczym oraz wykorzystaniu najwyższej jakości implantów są oni w stanie przywrócić uśmiech nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach.

  • Pełną bezbolesność zabiegu

Wiemy, że wizyta w gabinecie stomatologicznym często wiąże się dla pacjenta ze stresem, a niekiedy nawet paraliżującym strachem przed bólem. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każda osoba odwiedzająca naszą przychodnię czuła się komfortowo, wolna od wszelkich obaw. Dzięki skutecznemu znieczuleniu miejscowemu nawet najbardziej skomplikowane zabiegi pozostają dla leczonego bezbolesne – także te, które dotyczą wszczepienia implantów.

  • Gwarancję najwyższej jakości

Wszystkie wszczepiane przez nas implanty i montowane na nich prace protetyczne objęte są gwarancją. Dzięki temu zyskujesz pewność, że będą służyły Ci przez długie lata.

  • Jasne warunki współpracy

Przed rozpoczęciem leczenia zawsze przedstawiamy plan działań pacjentowi i informujemy go o wszystkich możliwych kosztach. Stawiamy na przejrzyste warunki współpracy. Bez niedomówień. Zaskoczą Cię – i to miło – jedynie efekty leczenia!



Częste pytania związane z leczeniem implantologicznym

  • W czym implanty zębów są lepsze od tradycyjnych protez?

Implanty i mocowane na nich odbudowy protetyczne stanowią najwierniejsze odwzorowanie naturalnych, utraconych zębów pacjenta. Sztuczne korzenie ponadto cechują się stabilnością, wytrzymałością i wysoką estetyką wykonania. Dzięki pełnej biozgodności doskonale integrują się z kością. Warto również podkreślić, że w wielu przypadkach stanowią niezawodne rozwiązanie na całe życie.

  • Czy użytkowanie implantów jest wygodne?

Implanty stomatologiczne wszczepiane w Corby Private Medical Centre wyróżniają się pełną stabilnością i brakiem elementów ruchomych. Oznacza to w praktyce, że nie powodują otarć i dolegliwości bólowych, a także nie stwarzają problemów związanych z przeżuwaniem pokarmów, nawet tych twardych. Pełen komfort użytkowania to zatem kolejna z ich licznych zalet.

  • Czy wszczepienie implantu jest bolesne?

Stosowane w naszej przychodni znieczulenie sprawia, że zabieg wszczepienia implantu jest dla pacjenta w pełni bezbolesny. Pewne dolegliwości mogą jednak towarzyszyć leczonemu przez kilka dni po udanej implantacji. W większości przypadków jednak szybko ustępują. W razie potrzeby pacjent może sięgnąć po popularne, dostępne bez recepty leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Aby zapobiec ryzyku powstania infekcji i przyspieszyć proces gojenia, stomatolog może także zalecić terapię z użyciem antybiotyku.

  • Ile trwa wszczepienie implantów?

Wszczepienie jednego implantu zęba zajmuje średnio od 15 do 30 minut. W przypadku potrzeby odbudowy bardziej rozległych braków, czyli założenia kilku implantów, czas ten może okazać się odpowiednio dłuższy.

  • Jak postępować po wszczepieniu implantu?

Istnieje kilka ważnych wskazań dla pacjentów po zabiegu implantacji. Przez dwie doby po wizycie w klinice powinni oni zrezygnować ze spożywania gorących posiłków i wybierać pokarm płynny lub półpłynny. Przez pierwsze 48 godzin niewskazane jest ponadto palenie tytoniu i spożywanie alkoholu oraz napojów gazowanych. W celu zmniejszenia obrzęku po zabiegu pacjent może stosować zimne okłady. Ważne, aby do czasu zagojenia się rany pozabiegowej nie przeżuwać pokarmu w miejscu wstawienia implantu, a także nie dotykać okolic wszczepu. Zalecane jest również powstrzymanie się od intensywnego wysiłku fizycznego przez okres dwóch tygodni od założenia implantu.

  • Kiedy leczenie implantologiczne jest niewskazane?

Dynamiczny rozwój stomatologii i implantologii sprawia, że coraz większa liczba pacjentów może zdecydować się na tę formę odbudowy zębów. Mimo to należy pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach do założenia implantów. Należą do nich zbyt młody wiek i ciąża, a także poważne choroby, takie jak nowotwory, AIDS czy zaawansowana cukrzyca. Musimy także koniecznie poinformować implantologa przed rozpoczęciem leczenia, jeśli borykamy się osteoporozą, epilepsją, zaburzeniami krzepliwości krwi bądź uzależnieniami – m.in. od narkotyków, leków, czy alkoholu. Kluczowe znaczenie ma oczywiście także zdrowie pacjenta w rejonie jamy ustnej, warunki zgryzowe oraz gęstość kości szczęki i żuchwy.

  • Jakie jest ryzyko odrzucenia implantu przez organizm?

Naprawdę niewielkie. Źródła podają, że leczenie implantologiczne kończy się powodzeniem aż w 98 przypadkach na 100! Warto jednak mieć na uwadze, że istnieją czynniki ryzyka, które negatywnie wpływają na efekty leczenia – zaliczamy do nich zaniedbywanie higieny jamy ustnej, zły stan kości czy palenie wyrobów tytoniowych.

  • Jak dbać o implanty zębów?

O implanty i znajdujące się na nich prace protetyczne powinniśmy troszczyć się jak o naturalne zęby. Dlatego też niezbędne do zachowania ich funkcjonalności oraz estetycznego wyglądu jest dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej (codzienne szczotkowanie zębów, oczyszczenie przestrzeni między nimi przy użyciu nici dentystycznych oraz płukanie jamy ustnej) regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym oraz zabiegi profilaktyczne, do których zaliczamy skaling i piaskowanie.



Kliknij tutaj żeby zobaczyć pełen cennik usług implantologicznych.

Kliknij tutaj żeby poznać nasz system ratalny!