PROTETYKA
W
CORBY PRIVATE MEDICAL CENTRE

 

SPRAWDŹ NASZ SYSTEM RATALNY! -> KLIKNIJ TUTAJ!
CENNIK USŁUG STOMATOLOGICZNYCH
-> KLIKNIJ TUTAJ!

LICÓWKI

ceny od £170


Licówka – cieńki „płatek”, płytka ceramiczna lub porcelanowa przyklejana na powierzchnię zęba. Licówki stosuje się najczęściej na zęby przednie, mają one na celu poprawę estetyki uzębienia. Maskują niedoskonałości, przebarwienia, ubytki, pęknięcia, lub przerwy między zębami. Wstawienie licówki jest zabiegiem nieskomplikowanym i bezbolesnym, przed jej założeniem zazwyczaj należy oszlifować ząb. Licówki przeznaczone są dla osób chcących poprawić jakość i wygląd swojego uśmiechu bez konieczności podejmowania się długotrwałego i kosztownego leczenia ortodontycznego. Osobom którym zależy na efekcie pięknego uśmiechu jeszcze tego samego dnia, polecamy licówki z kompozytu (tego samego materiału, który używamy do wypełnień), wykonywane z pominięciem laboratorium protetycznego.

Potrzebujesz środków na leczenie?
Sprawdź nasz system ratalny!

Więcej informacji: www.corbypmc.com/raty/


PROTEZY

 

PROTEZA ELASTYCZNA (FLEXI) 

cena od £680

Protezy elastyczne wykonywane są z materiałów termoplastycznych, a zwłaszcza z akronu. Dzięki niemu protezy są wytrzymałe, sztywne i bardzo komfortowe w użytkowaniu. Akron jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym proteza nie ma możliwości złamania się, czy nawet pęknięcie.

Jeżeli protezy elastyczne użytkowane są zgodnie z zaleceniami stomatologa, to niemalże nie można ich zniszczyć. Protezy elastyczne mocowane są zazwyczaj na klamrach, dlatego nie podrażnianiają dziąseł. Dzięki temu służą pacjentowi o wiele lepiej i dłużej niż zwykłe protezy akrylowe. Bardzo często stosuje się akron przezroczysty, gdyż najlepiej dopasowuje się do uzębienia każdego pacjenta i jest niemalże niewidoczny.

PROTEZA AKRYLOWA

ceny od £550
(kliknij -> cennik)

Proteza akrylowa to ruchome uzupełnienie protetyczne odtwarzające brakujące tkanki jamy ustnej pacjenta. Może zastępować pojedyncze zęby lub całe uzębienie. W przeciwieństwie do protez stałych, gdzie odbudowa zęba polega na zacementowaniu na stałe pracy protetycznej, protezy ruchome są wyciągane z jamy ustnej przez samego pacjenta. Można je stosować zatem ze wskazań estetycznych, np. gdy brak zębów przednich szczęki. Znacznie częściej zgłaszają się pacjenci bezzębni ze wskazań funkcjonalnych (niemożność gryzienia pokarmu).

Proteza składa się z różowego akrylu imitującego podniebienie/dziąsła, w którym znajdują się zęby akrylowe o odpowiedniej barwie.

Lekarz stomatolog przeprowadza wizyty, ustala wysokość, rozmiar, wygląd, kolor przyszłej pracy, natomiast technik dentystyczny wykonuje protezy zębowe. Proteza akrylowa całkowita wymaga około pięciu wizyt, natomiast proteza akrylowa częściowa – czterech.

Potrzebujesz środków na leczenie?
Sprawdź nasz system ratalny!

Więcej informacji: www.corbypmc.com/raty/


KORONY

ceny od £390
(kliknij -> cennik)

Korona – jest rodzajem uzupełnienia protetycznego mocowanego na pojedynczym zębie, służy zatem do odbudowy lub wzmocnienia jednego zęba. Korona stosowana jest najczęściej gdy ząb jest już na tyle zniszczony, że nie jest możliwe odbudowanie go kompozytem, czyli standardowym wypełnieniem.

Korona jest więc swojego rodzaju „nakładką” na ząb, przyklejana jest na stałe i odtwarza zdrowy i naturalny wygląd zęba.

Pierwszym etapem przygotowania zęba pod koronę jest jego (bezbolesne i wykonywane pod znieczuleniem) oszlifowanie. Następnie lekarz stomatolog pobiera indywidualny wycisk zęba pacjenta, oraz może założyć tzw. koronę tymczasową, pozwalającą na bezproblemowe funkcjonowanie pacjenta do czasu wykonania korony ceramicznej. W dalszej kolejności laboratorium protetyczne przygotowuje gotową koronę – w zależności od preferencji pacjenta, z porcelany na podbudowie metalowej (metal nie jest widoczny, jest pokryty porcelaną), lub bardziej estetyczną – pełnoceramiczną na podbudowie z tlenku cyrkonu. Oba typy koron są bezpieczne dla organizmu i bardzo wytrzymałe.

Gotowa praca protetyczna przymierzana jest następnie w jamie ustnej pacjenta i – jeśli jest komfortowa dla i nie wymaga korekt – cementowana na stałe. Odcień, kształt, głębia koloru oraz całościowy wygląd korony wiernie odzwierciedlają naturalny ząb, tak by idealnie pasował do reszty uzębienia, oraz był wygodny i maksymalnie komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Potrzebujesz środków na leczenie?
Sprawdź nasz system ratalny!

Więcej informacji: www.corbypmc.com/raty/

 

MOSTY PROTETYCZNE

ceny od £370
(kliknij -> cennik)

Most – w przypadku konieczności uzupełnienia wielokrotnych braków w uzębieniu pomocne mogą okazać się mosty protetyczne, czyli prace protetyczne przypominające niejako połączone ze sobą w szeregu korony. Składają się z przęseł opartych na filarach i stosowane są w przypadku odbudowy wielu zębów (sąsiadujących ze sobą, bądź nie). Jako filar mostu mogą służyć naturalne zęby lub implanty, a przęsło ma na celu uzupełnienie braków zębowych.

Mosty w zależności od materiału służącego do ich wykonania dzielimy na: porcelanowe (na niewidocznej podbudowie metalowej), lub pełnoceramiczne (bez metalowej podbudowy).

 

Aby nie wykluczać pacjenta z codziennej aktywności, wykonujemy również mosty tymczasowe, mające na celu przykrycie ubytków zębowych do momentu założenia mostu właściwego.

Potrzebujesz środków na leczenie?
Sprawdź nasz system ratalny!

Więcej informacji: www.corbypmc.com/raty/

 

POZOSTAŁE

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Jak długo będę czekać na gotowy most/koronę/protezę?

Czas potrzebny na zakończenie leczenia protetycznego związany jest w dużej mierze z szybkością pracy zewnętrznego laboratorium protetycznego. W Corby Private Medical Centre dbamy o to, by współpracować tylko z najlepszymi technikami protetycznymi, co przekłada się na zadowolenie naszych pacjentów. Najczęściej cały proces, od momentu pierwszej konsultacji, do założenia gotowej pracy trwa około 2-3 tygodni. W pilnych przypadkach jest możliwość jego skrócenia, natomiast skomplikowane plany leczenia, wymagają często większej ilości wizyt i nieco dłuższego czasu potrzebnego na zakończenie leczenia.

 

Czy korony protetyczne są trwałe?

Tak, odbudowa zęba przy użyciu korony protetycznej jest trwałym, solidnym i komfortowym sposobem na przywrócenie zdrowego uśmiechu. Korony wystarczają na długo – statystyczny czas użytkowania prawidłowo wykonanych koron protetycznych wynosi ponad 15 lat.

 

Czy wykonanie mostu lub korony jest bolesne?

Nie. Korona lub most wymaga co prawda oszlifowania zęba przed założeniem, natomiast proces ten wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Korony/mosty zakładane po leczeniu kanałowym w ogóle nie wymagają znieczulenia.

 

Jak mocno należy oszlifować ząb przed założeniem korony?

W przypadku założenia korony lub mostu ząb musi być uprzednio starannie oszlifowany z każdej strony. Stopień oszlifowania jest zależny od indywidualnych predyspozycji i stanu uzębienia pacjenta.

 

Potrzebujesz środków na leczenie?
Sprawdź nasz system ratalny!

Więcej informacji: www.corbypmc.com/raty/

– niskie oprocentowanie i raty 0%
– minimum formalności – zwykle wystarczy tylko prawo jazdy!
– finansowanie leczenia w 3 krokach: wizyta u stomatologa, plan leczenia, wypełnienie wniosku przy recepcji
– indywidualna oferta – przygotowana na podstawie spersonalizowanego planu leczenia
– wszystkie formalności w jednym miejscu – możliwość złożenia wniosku przy recepcji, lub w domu, drogą elektroniczną